Naslovnica SPEKTAR „Ukoliko EU želi probleme, dobiće ih“

„Ukoliko EU želi probleme, dobiće ih“

[the_ad id=“163487″]

Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da će Evropska unija, ako želi nove probleme uvođenjem sankcija njegovoj zemlji, to i dobiti.

„Jednostavno ću reći, da biste me razumeli: ako Evropljani žele probleme kod kuće zbog ovih sankcija, oni će ih i dobiti. Više ništa neću reći. Vreme će pokazati. Samo vas jedno molim – dajte mi informacije o najkrupnijim evropskim projektima kod nas i preduzećima koja su otvorena na teritoriji Belorusije. Da vidimo njihov rad“, kazao je.

Lukašenko je zapitao – kome su potrebne sankcije i zašto.

„Mi štitimo državu. Mi, ceo narod, želimo da živimo u svojoj zemlji. Mi je branimo. I nas, onda, za to sankcijama udaraju po glavi? Zato treba odgovarati“, rekao je predsednik Belorusije.

Premijer Golovčenko je, nakon sastanka sa Lukašenkom, izjavio da će odluke o novim kontrasankcijama biti donete u zavisnosti od situacije, dodaje Sputnjik.

[the_ad id=“160141″]

[the_ad id=“160421″]