Naslovnica SPEKTAR Španski mediji: Ukrajina će morati teritorijama da otplati dugove SAD i NATO

Španski mediji: Ukrajina će morati teritorijama da otplati dugove SAD i NATO

Kijev će platiti pomoć Vašingtona u teritorijama, piše kolumnista Pablo Leal u članku za špansko izdanje “Rebelion”.

On je napomenuo da će Ukrajina u budućnosti morati da preda svoje teritorije SAD i NATO-u kako bi otplatila ogroman dug.

„Da bi pokrili preterano ogroman dug, ukrajinski političari će morati da daju teritoriju zemlje na raspolaganje američkim i NATO trupama. Sjedinjene Države i Severnoatlantska alijansa nameravaju da na njoj izgrade desetine vojnih baza, kao što je već bilo slučaj u Nemačkoj, posle Drugog svetskog rata“, otkriva novinar.

Pratite izbor naših najboljih vesti na Telegramu

Autor je primetio da Kijev kopa rupu za sebe, i rizikuje budućnost pokoravajući se Zapadu. Prema njegovom mišljenju, SAD i NATO pumpaju sredstva u Ukrajinu za razvoj sopstvenog vojno-industrijskog kompleksa.

Kijev će postati glavni paravan Vašingtona u Evropi, i oruđe za promovisanje interesa američkih lobija iz energetskog i vojno-industrijskog sektora“, rezimirao je Leal.

Ranije je radio “Sputnjik” javio, da je Rumunija pozvala Ukrajinu da deo svojih teritorija ustupi drugim zemljama.

Webtribune.rs

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovde unesite svoje ime