Na meti napada našli su se prestonica Kijev na severu Ukrajine, cela zapadna i centralna Ukrajina.
Ruske vazdušno kosmičke snage i Ratna moranica, odnosno Crnomorska flota, izveli su masovni raketni udar na ciljeve širom Ukrajine.
Na meti napada našli su se prestonica Kijev na severu Ukrajine, cela zapadna i centralna Ukrajina.
Ruski strateški bombarderi TU-95MS 11 letelica poleteli su iz baze Enegljs-2 u Saratovskoj oblasti i baze Olenja u Murmanskoj oblasti, a iz baze Mazdok na Kavkazu poleteli su TU-22M3, zatim iz podmoskovlja 10 borbenih aviona MiG-31K nosači hiperzvučnih raketa Kinžal.
Prema nekim informacijama u napadu su učestovvali i lovic 5. generacije SU-57.
Strateški bombarderi su zazuzeli poziciju za lansiranje iz severne zone Kaspijskog jezera odakle su prema Ukrajini poletele krstareće rakete H-101 i H-55, dok su iz Podmoskovlja i zone Crnog mora lanisrane krstareće rakete H-22 i H-32.
Ruska vojska dok je tekao parlelno napad raketama, poslala je na Ukrajinu više od 100 dronova kamikaza Geran-2.
Iz zone Crnog mora sa tri podmornice i nekoliko korveta, lansirano je više od 20 krstarećih raketa tipa Kalibr na ciljeve u Ukrajini.
Na meti napada bili su aerodromi, centri veze, industrijska postojenja vezana za vojsku, energetski sektor, železnica, skaldišta goriva, rafinerije…
Takođe ni NATO pakt nije samovao. Od momenta kada su krenuli napadi na Ukrajinu NATO je uz granicu Poljske i Ukrajine podigoa svoju osmatračku platformu USAF Boeing Rivet
Joint RC135W (JAKE17), leteći avio tanker USAF Boeing KC35R Stratotanker (58-0100) i nepoznati broj lovaca F-16 koji su leteli nad istokom Poljske, ali sa isključenim transponderima.
Inače, Ukrajina je u zoru u znak odmazde napala Saratov i bazu Engeljs, a prilikom leta jedna od bespilotnih letelica kamikaza zakucala se u soliter i eksplodirala, o čemu je čak i nastao snimak koji je neodoljivo podsećao na napad od 11. septembra 2001. godine.
Ukrajinski energetski sektor kako se navodi i dalje radi, ali u ekstremnom režimu.
Trenutno oko polovine Ukrajine nema struje. Kompanija Ukrenergo još ne može da
predvidi situaciju u budućnosti, pa stoga navodi da planirane restrikcije u trajanju od po sat vremena nisu izvesne i da struje neće biti, sve u zavisnosti od situacije do situacije.
Železnički saobraćaj je takođe prekinut zbog nestanka struje, pa je komplatni teretni saobraćaj i ispruka ratnih rezervi i materijala prekinuta, a dizel kokomotiva nema dovoljno što će značajno da poremeti putnički, ali i teretni saobraćaj.
(TV Front)
Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se