Pet dana pre predsedničkih izbora u SAD, na mitingu u Pensilvaniji, obični Trampov pristalica poverio mi je jednu od verzija koje su tada među njima kružile o razvoju događaja u slučaju pobede republikanaca.
Mnogi Trampisti su tada bili uvereni da će Bajden, ako Haris izgubi, podneti ostavku kako bi ona automatski postala predsednik države.
Pet dana nakon izbora, teorija zavere se pretvorila u samoispunjavajuće proročanstvo.
Razgovor sa mitinga, od reči do reči je emisiji State of the Union na liberalnom Si-En-Enu ponovio DŽamal Simons, bivši Kamalin direktor za kontakte sa javnošću.
Doduše, sve je izuvijao. Kao, Bajden mora da ode za opšte dobro. Ustvrdio je da će Kamalin čak i kratak boravak na vrhu vlasti svaku sledeću damu osloboditi istorijskog tereta (ili, za sada, prokletstva) borbe da postane prvi šef države.
U sve ovo, Simons je spakovao glavnu stvar- taj lukavi manevar će osloboditi Haris obaveze da nadgleda tranziciju vlasti nakon svog poraza.
Po zakonu, potpredsednik SAD treba da potvrdi rezultate izbora, a svi se dobro sećaju kako se to zamalo završilo za Majka Pensa. Takođe, i da je to bilo 6. januara.
Drugim rečima, „deep state“ vrlo neprozirno najavljuje da sve može ponoviti – bude li potrebno. A to je već spremnost da se taj datum u američku istoriju upiše ne crnom, već crvenom bojom.
Na prvi pogled deluje apsurdno, ali američka „duboka država“ počela je previše aktivno da se oporavlja nakon Trampovog nokdauna.
Bajden je ponovo počeo da sebe prikazuje kao neadekvatnog. Njegova šetnja po pesku Delavera ponovo je pokrenula glasine o lošem zdravlju, iako je prošle nedelje sijao posle poraza Haris.
U punom je zamahu i pokretna traka curenja svega i svačega u medije. Da bi se informativni prostor SAD minirao pre nego što Tramp uđe u operativni prostor vlasti.
Uspeli su da mu udave prvi mandat u vašingtonskoj močvari – sada pokušavaju da udave i drugi.
Tuku ga sa obe ruke. Plasiraju horor priče o neminovnim Trampovim čistkama, tvrde da je republikanski GULAG je spreman, čak objavljuju spiskove.
I to uprkos činjenici da je i sam 47. predsednik Sjedinjenih Država nagovestio da je spreman da pomiluje Hantera Bajdena.
Progon neistomišljenika je omiljena zabava američkih liberala. Samo prvi korak treba da napravi Tramp.
Na spoljnom obodu je Ukrajina. Globalisti vide krah ukrajinskog projekta kao pretnju svom celom modelu, pa deluju kroz „razgovor sa Putinom“, koji je izmislio Washington Post, ili „mirovne planove“ koje je lansirao Wall Street Journal, stavljajući Trampu u usta tuđe reči.
U suštini postoje dve strategije- ili ne smetati Trampu da zaista počne da pregovara, ili ga aktivno ometati. Sudeći po ponašanju kijevskih poslušnika i evropskih potčinjenih Americi, izabrali su ovo drugo.
To samo po sebi čini preostala dva i po meseca do Trampovog preuzimanja dužnosti mračnim i opasnim periodom.
I za svetsku bezbednost i za njegovu ličnu.
Nije slučajno što njegova rezudencija Mar-a-Lago sada izgleda kao opkoljena tvrđava. Sa policijskim kulama, snajperistima, helikopterima i patrolnim čamcima.
Republikanac i ne pokušava da je napusti. Jer, već je preživeo dva atentata, a oni mogu opet pokušati.
Autor: Valentin BOogdanov
(Fakti)
Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se