Naslovnica U FOKUSU Srbija primila gol posle samo 100 sekundi igre pa dala gol u...

Srbija primila gol posle samo 100 sekundi igre pa dala gol u 90. minutu i otišla na Mundijal – VIDEO

Reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru!

Srbija je u gostima savladala Portugal 2:1 (1:1) u poslednjem meču kvalifikacija za Mundijal.

Srbija je tako osvojila grupu A i otišla direktno u Katar!

Utakmica nije mogla da počne na lošiji način – bio je to horor početak.

Gudelj je izgubio loptu na ivici kaznenog prostora, pošto mu je oduzeo Bernardo Silva i deluje da ga je nagazio prilikom tog starta, ali kasnije prilikom provere nisu reagovale sudije iz VAR sobe, iako su pregledale snimak.

Pratite naše odabrane najbolje vesti na našem “Telegram” kanalu na Android telefonima preko instalacije na Play Prodavnici ili desktop računarima OVDE

Renato Sančes je ušao sa desne strane i snažnim udarcem pogodio mrežu Rajkovića, pa je Portugal poveo posle samo 100 sekundi igre.

Selektor Dragan Stojković se svađao sa sudijom jer je tražio faul, pa je dobio žuti karton i do kraja nije žustro reagovao da ne bi bio isključen.

Sudija Orsato je malo i vratio za nedosuđen faul, pošto nije dosudio penal u 10. minutu, kada je Veljković odgurnuo Renata Sančesa u kaznenom prostoru i izbacio ga iz balansa dok je prodirao po levoj strani.

Sančes se svađao sa Veljkovićem i sudijom, ali uzalud, dok sudije iz VAR sobe nisu ni reagovale, pa je Srbija dobro prošla.

U 12. minutu je Vlahović pogodio stativu posle sjajnog udarca iz okreta sa 10 metara, da bi mu se u nastavku lopta odbila na nogu i gađao je preko gola.

Prethodno je imao jedan šut takođe iz okreta preko gola, a probao je i Sergej Milinković-Savić glavom, takođe preko gola.

Rajković je u 13. minutu odbranio jak udarac Ronalda sa 20 metara, da bi Gudelj na 19 metara od gola srušio Žotu i dobio žuti karton, pa je tako upotpunio katastrofalnih prvih 15 minuta.

Srećom, Ronaldo je gađao iz slobodnog udarca preko gola, a onda je krenula dominacija Srbije.

Naši fudbaleri su krenuli da melju Portugalce po terenu i napadi su se samo ređali, a prave šanse i opasnog udarca nije bilo sve do 33. minuta.

Tada je kapiten Dušan Tadić dobio loptu na ivici kaznenog, okrenuo se, namestio se, uhvatio Patrisija na pogrešnoj nozi i gađao jako u donji levi ugao.

Golman Rome je odbranio, ali mu lopta ispada iz ruke i prelazi gol liniju, pa je Srbija izjednačila u 33. minutu.

Napadi su se nastavili i Srbija je krenula po potpuni preokret.

Tadić je gađao iz slobodnjaka jako po zemlji, Kostić je iskosa sa leve strane šutirao pored gola, imao je i Sergej jedan pokušaj glavom, korneri su ređali…

Portugal je izdržao do kraja prvog poluvremena i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Tragičar Gudelj je ostao u svlačionici i na teren je od starta drugog poluvremena izašao najbolji strelac Srbije Aleksandar Mitrović.

U 52. minutu je Srbija mogla da primi gol opet na neverovatan način, kao protiv Irske. Renato Sančes je probio po desnoj strani, prošao Pavlovića, ušao u kazneni i zalomio Veljkovića, da bi zatim slabo gađao, a kada je sa druge stative hteo da izbije Lukić, pogodio je Rajkovića i lopta je otišla u korner.

Četiri minuta kasnije, Rajković istrčava i sprečava portugalskog fudbalera da postigne gol, pošto je bio usamljen. Izbio je loptu i sprečio gol.

Rajković je upisao još jednu odbranu u 62. minutu, kada je Sančes gađao sa 20 metara direktno u njega.

Veljković je doživeo povredu prepona i morao je da izađe u 67. minutu, pa je umesto njega u igru ušao Spajić. Ušao je i Nemanja Radonjić umesto Živkovića i Srbija je krenula ultra-ofanzivno u poslednjih 20 minuta.

Vlahović je u 77. minutu imao fantastičnu priliku. Kostić mu je sa leve strane poslao loptu, na penalu je primio, uhvatio volej, ali je pogodio Danila.

Kostić je u 83. minutu dobrim centaršutom pronašao Mitrovića, koji glavom gađa pored gola.

I onda u 90. minutu, gol za pobedu i plasman u Katar.

Ko drugi, nego Aleksandar Mitrović – na sjajan centaršut sa desne strane pogađa levi ugao i odvodi Srbiju u Katar.

Đoković u transu zbog Srbije: To, idemo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković znao je kako da proslavi pogodak Aleksandra Mitrovića za pobedu protiv Portugala.

Srpski as je trenutno u Torinu, gde ga u ponedeljak očekuje meč prvog kola grupne faze protiv Kaspera Ruda (14.00).

On je večeras bio uz „orlove“, a nakon gola Mitrovića pao je u „trans“, slavio je pogodak vredan plasmana na Mundijal.

„Daj ga, to“, vikao je Novak, a u jednom momentu je otvorio i prozor uz standardno „Idemoooo“.

Veliko slavlje zbog pobede priređeno je i na ulicama Beograda i drugih gradova širom Srbije.

„Na kolenima smo – Srbija je imala sreće“

Reprezentativac Portugala Palinja razočaran je posle poraza od Srbije.

Srbija je pobedila Portugal u sred Lisabona 2:1 i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Portugalci su razočarani.

Preuzećemo odgovornost. Nismo igrali dobro u drugom poluvremenu, samo smo se branili. Na kolenima smo. Pokušaćemo da se plasiramo u plej-of“, rekao je Palinja i dodao:

„Srbija je imala sreće, dali su gol u poslednjem minutu, a mi smo se branili. Moraćemo mnogo bolje. Mnogo nas je ovo koštalo“.

Silva: Ni u jednom trenutku nismo bili bolji od Srbije

Bernardo Silva, fudbalski reprezentativac Portugala, uputio je izvinjenje naciji.

Fudbaleri Portugala ostali su bez direktnog plasmana na Svetsko prvenstvo nakon poraza od Srbije u Lisabonu rezultatom 2:1.

Oni su poraženi zahvaljujući golu Aleksandra Mitrovića u 92. minutu susreta.

„Ovo je bila loša utakmica za Portugal, vrlo rano smo prestali da igramo i bili smo jako loši. Ne mogu da objasnik. Idemo u baraž i na svom stadionu pred 65.000 ljudi ćemo morati da igramo bolje. Moramo da se izvinimo naciji i da vidimo gde smo pogrešili pa da se spremimo za baraž“, rekao je Silva.

Na pitanje šta je bilo loše, rekao je:

„Inicijalni plan je bio da probamo da uzmemo loptu i držimo je u našem posedu. što se nije dešavalo ni u prvih deset minuta, nismo ni u jednom trenutku bili bolji od Srbije i to je neprihvatljivo“, kaže Bernardo Silva.

Na našem “Telegram” kanalu možete pratiti naše odabrane najbolje vesti i one koje ne objavljujemo na drugim mrežama. “Telegram morate instalirati na mobilnim telefonima preko Play Prodavnice.  OVDE