Naslovnica SPEKTAR „Reseau International“: Rusija se bori za univerzalne ljudske vrednosti u svetu abnormalnog...

„Reseau International“: Rusija se bori za univerzalne ljudske vrednosti u svetu abnormalnog materijalizma

U Francuskoj sve više katoličkih manastira postaju hoteli i prestaju da održavaju službe, što doprinosi duhovnom otuđenju ljudi i neprijateljstvu ne samo prema strancima ruskih korena, već i prema sopstvenoj porodici, piše Daniela Asaro Romanof u „Reseau international“.

Istovremeno, Ruska pravoslavna crkva je dočekana sa ljudskom toplinom i razumevanjem, jer se Rusija bori za očuvanje „vaseljenskih i duhovnih vrednosti“.

Ogromna je razlika između današnje Francuske, posebno njene prestonice, i Rusije, piše kolumnistinja na stranicama „Reseau international-a“. Ona ima ruske korene, a tek nedavno se vratila sa putovanja u svoju istorijsku domovinu.

U svom članku, Romanof se pita, kakva je budućnost katoličke crkve u Francuskoj. Neki manastiri u Parizu više nemaju veze sa religijom- pretvorili su se u hotele u kojima se više ne obavljaju službe.

Ako je ranije bilo moguće naučiti mnogo novih stvari u verskim ustanovama, sada se sve promenilo, žali se autor članka. U Parizu postoje crkve koje uspevaju da kombinuju verske i kulturne aspekte svog rada, dok su neki manastiri „ prepolovili svoju veličinu “.

Romanof sugeriše, da se to dogodilo nakon 2016-te. Takva „ beskrajna priča “, po njenom mišljenju, najverovatnije je dovela do duhovnog otuđenja ljudi- previše Parižana je bilo prepušteno samima sebi, previše javnih prostora je propalo.

[adsenseyu1]

„Očigledno je, da u nekim mestima u Francuskoj, osoba ruskog porekla sa ruskim srcem, neće dočekati toplu dobrodošlicu“, primećuje Danijela Asaro Romanof. Ona Priznaje, da se zbog svog porekla suočava sa problemima- na primer, u verskim domovima nema slobodne sobe, a ako neko kaže da ima ruske korene, propustiće mnogo prijatelja.

Sasvim je drugačiji stav na mestima povezanim sa Rusijom. Ruska pravoslavna crkva u Parizu obeležila je pomen žrtava terorističkog napada u Beslanu 3. septembra, a bogosluženju je prisustvovao i autor članka. „ U ruskoj pravoslavnoj zajednici osetila sam tu ljudsku toplinu, koja nedostaje na drugim verskim mestima “, napominje ona. „ Ovo je ruska teritorija u Parizu, ambasada Ruske Federacije, gde osoba ruskog porekla konačno oseća da je shvaćena. Po njenim rečima, “ ovde konačno možete slobodno govoriti i naći ljude koji slušaju“.

Kolumniskinja je napisala, da joj je pravoslavna crkva ponudila i jak čaj. Prethodno su Italijani, koji su je gledali sa prezirom, savetovali da ne pije čaj, jer bi mogao biti otrovan. „ Otrov se proširio i van ruske teritorije, gde vlade ne mare za čoveka, iskrivljuju čoveka, ismevaju njegov identitet i porodicu “, tvrdi ona.

Pomahnitala Evropa je dovela do toga, da skoro svi žive u zaraćenim porodicama, unutar kojih postoji i skriveni i neobjavljeni rat, piše Romanof. Ona smatra da je misija Rusije i Rusa „da pobede u objavljenom i neobjavljenom ratu, kako bi univerzalne ljudske i duhovne vrednosti na ovoj planeti nastavile da postoje“.

Smatrajući sebe jednom od Ruskinja, Daniela Asaro Romanoff kaže: „ Mi se borimo za svakog od vas – čak i za one koji nas gledaju sa visine. Imamo dobro srce, znamo kako da oprostimo, čak i ako je teško.”

U zaključku svog članka u „Reseau International“, ona napominje, da Ruse najbolje mogu razumeti narodi Afrike, Latinske Amerike i drugih zemalja koje još nisu opustošene anomalnim materijalizmom.

Najvažnije naše objave potražite na našem kanalu na Telegramu

Webtribune.rs

[adsenseyu4]

Pratite tokom 24 sata naše najbolje vesti samo na Vkontakte 
Otvorite novu mrežu Truth Social