Naslovnica U FOKUSU Najbolji u istoriji: Novak Đoković osvojio 24. Grend slem titulu

Najbolji u istoriji: Novak Đoković osvojio 24. Grend slem titulu

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je US Open i tako stigao do 24. Grend slem titule u karijeri.

Novi/stari prvi reket sveta je u finalu bio bolji od Danila Medvedeva rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 6:3, 7:6 (5), 6:3 za tri sata i 17 minuta vremena igre.

Bila je to repriza finala iz 2021. godine u Njujorku kada je bolji bio ruski teniser, ali je Đoković uspeo da mu se revanšira za taj poraz.

Već u prvom poenu i njegovih 19 razmena smo dobili uvid u to kakav ćemo meč gledati. Obojica su bila precizna u svojim udarcima, pomalo i želeli da što sigurnije uđu u ovaj meč.

Na žalost Medvedeva, to nije bilo moguće za njega jer je protivnik već u prvom servis gemu Danila napravio brejk i to sa „nulom“.

Pred Đokovićem je od tog trenutka bilo da samo dobro igra na svoj servis i čuva stečenu prednost, što je i uspeo iako je i ranije mogao da završi prvi set.

Na putu ka vođstvu je upisao hiljaditi viner na Grend slemovima ove sezone (12 u prvom setu) i tako postao prvi teniser kojem je to uspelo.

[adsenseyu1]

Posle 1:0 u setovima, sve je bilo na Novakovoj strani, pa tako i istorija. U poslednjih 30 godina, samo su trojica tenisera uspevala da osvoje US Open nakon što su izgubila prvi set.

Jedan od ta tri poraza jeste i onaj kada je Sten Vavrinka 2016. godina slavio baš protiv Đokovića, ali to je jedini poraz u finalima Grend slemova za Novaka na tvrdim porazima od 11 takvih situacija.