“Bićemo u stanju da komuniciramo jedni sa drugima, odmah, bez obzira na udaljenost. Ne samo to već ćemo putem televizije i telefona moći da vidimo i čujemo jedni druge baš kao da se nalazimo lice u lice međusobno, bez obzira na rastojanje hiljadama milja; i instrumenti koji će nam to omogućiti biće neverovatno jednostavni u poređenju sa našim sadašnjim telefonom.”
Nikola Tesla je, bez sumnje, bio čovek budućnosti. On možda nije putovao kroz vreme ali je njegov um bio daleko ispred svega što je ljudima bilo poznato 1926.godine. U stvari, pre skoro sto godina, Nikola Tesla je predvideo smartfon.
Teslini pronalasci su otišli daleko izvan elektirčne energije. Imao je revolucionarna otkrića kao što su bežična radio-komunikacija, turbina, helikopter (iako je Da Vinči prvi imao ideju), fluorescentna i neonska svetla, torpedo i rendgeni. Do svoje smrti, Tesla je održao skoro 700 patenata širom sveta.
Tesla je rekao:” Postoji razlika između napretka i tehnologije, napredak je beneficija čovečanstva. Tehnologija ne mora biti.”
Decenijama ispred svog vremena razmišljanje pronalazača fascinira naučnike i istraživače. Tesla je rođen u vreme koje se, slučajno, poklapa sa drevnim proročanstvom Kabale koje govori o otvaranju kapija mudrosti na zemlji. (Ovde treba spomenuti i Alberta Ajnštajna).
Tesla je jedan od najvažnijih naučnika u istoriji čovečanstva koji odsustvuje u istorijskim knjigama. Retko se ko zapitao zašto je to tako i zbog čega se čovek zaslužan za budućnost ljudi ne spominje na časovima istorije.
Generacije koje danas odrastaju zaslužuju da znaju ko je bio genije Nikola Tesla.
[adsenseyu1]
Koliko je Teslin um bio napredan pokazuje na primer intervju sa njim iz 1926.godine za časopis “Kolijer.”
Naslov intervjua je “Kad je žena gazda.” U ovom razgovoru Tesla je predvideo pojavu smartfona, uređaj bez koga se danas ne može zamisliti dan.
“Kada se usavrši primena bežičnog sistema cela zemlja će biti pretvorena u veliki mozak, koji će u stvari biti ritmička celina čestica. Mi ćemo biti u stanju da komunicviramo jedni sa drugima odmah, bez obzira na udaljenost. Ne samo to već ćemo putem televizije i telefona moći da vidimo i čujemo jedni druge baš kao da se nalazimo lice u lice međusobno, bez obzira na rastojanje hiljadama milja; i instrumenti koji će nam to omogućiti biće neverovatno jednostavni u poređenju sa našim sadašnjim telefonom. Čovek će moći da takav uređaj nosi u svom džepu. Moći će putem njega da prati događaje, izbore, utakmice, serije, zemljotrese ili terorističke napade- kao da je i sam prisutan.
Bežični prijenos električne energije doživeće revoluciju. Pokretne slike se već prenose na male razdaljine. Kasnije će udaljenost biti neograničena, a pod tim kasnije mislim samo nekoliko stotina godina od danas. Slike koje se prenose preko žice su kao telegram koji se prevozi brodom. Kada se bežični prijenos unapredi ove metode će biti kao parna lokomotiva u poređenju sa električnim vozom.”
Webtribune.rs
[adsenseyu6][adsenseyu5]