Izvršni direktor NATO-a za primenjene transportne tehnologije Kerstin Huber izrazila je mišljenje da će zemljama alijanse biti potrebno najmanje 20 godina za postavljanje hipersoničnih projektila.
Prema njenim rečima, zemlje alijanse treba da udruže snage u tom pravcu, jer „svaka država unosi određeni deo slagalice u ukupnu sliku“, prenosi TASS.
Ranije je kongresmen Ken Kalvert rekao da Vašington još nije rasporedio hipersonične sisteme naoružanja u zemlji, iako je već potrošio više od 10,5 milijardi dolara na njihovo stvaranje.
Kako je primetio Vladimir Ermakov, direktor Odeljenja za neproliferaciju i kontrolu naoružanja u Ministarstvu spoljnih poslova, SAD pokušavaju da smanje potencijal ruskog naoružanja jer ne mogu da sustignu Rusiju u razvoju hipersoničnih sistema.
Dejvis: Zapad povodom rata u Ukrajini može da bira između sramote i katastrofe
ZAPAD može samo da bira između sramote i katastrofe u sukobu u Ukrajini, ocenio je potpukovnik američke vojske u penziji Danijel Dejvis.
„Sada smo u situaciji u kojoj je nemoguće pobediti. Ne postoji scenario u kojem Zapad može da uspe na bojnom polju, ma kako se uspeh definisao. Na ovaj ili onaj način, mi ćemo propasti. Ili katastrofalno ili ponižavajuće“.
Dejvis je dodao da bi gubitak Ukrajine bio poniženje, ali bi bezbednost za Sjedinjene Države bila zagarantovana, a alternativa je nuklearni rat.
Prema njegovom mišljenju, SAD treba da prestanu da budu glupe i da okončaju sukob pregovorima.
Potom da započnu „proces obnove za ukrajinski narod“.
(Fakti)
Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se