Žena u Sjedinjenim Državama kaže da joj je naplaćeno 34,927.43 dolara nakon što je testirana i lečena od koronavirusa.
Kada je Deni Eskin prvi put osetila simptome virusa – kratak dah, temperaturu, kašalj i migrenu, lekar joj je rekao da ode u hitnu pomoć.
Tamo su joj rekli da ima upalu pluća i da može da ide kući. Još dva puta je posetila hitnu pomoć jer su njeni simptomi nastavili da se pogoršavaju pre nego što je konačno testirana na koronavirus. Tri dana kasnije njeni rezultati pokazali su da ima COVID-19.
[adsenseyu1]
Svi testovi i njeno lečenje odvijali su se dok je još uvek bila bez osiguranja i pre nego što je predsednik Tramp potpisao kongresne mere kojima je obezbeđeno besplatno dijagnostičko testiranje. Nakon toga, dobila je račun u ukupnom iznosu od 34,927.43 dolara.
Ona je izjavila da je bila prilično šokirana iznosom i da lično ne poznaje nikoga ko ima te pare. Ona je rekla da je imala odličnu negu i da je izlečena, ali da će joj trebati decenija da isplati test na COVID-19 koji je iznosio neverovatnih 907,00 dolara.
Priča o njenom računu dolazi nakon što je fondacija porodice Kaiser objavila studiju u kojoj se predviđa da će prosečna cena lečenja koronavirusa za nekoga sa osiguranjem i bez zdravstvenih komplikacija iznositi oko 9.763 dolara, a lečenje za osobe sa komplikacijama moglo bi da pređe 20.000 dolara.
[adsenseyu4]
Iznos koji bi neko sa osiguranjem plaćao iz svog džepa varira, ali studija procenjuje da bi mogao preći 1.300 dolara.
Zdravstvena nega bila je u centru rasprave kako se predsednički izbori za 2020. godinu i dalje razvlače.
Međutim, tema je privukla još više pažnje jer se Amerikanci plaše kako će platiti potencijalno lečenje koronavirusa kada naučne procene predviđaju da će ogromnom broju ljudi virus biti dijagnostikovan tokom pandemije.
U četvrtak je guverner Kalifornije Gevin Njuson predvideo da će se 56 procenata njegove države zaraziti koronavirusom u narednih osam nedelja ukoliko se država ne potrudi da ublaži širenje. Druge zemlje takođe očekuju veliki broj zaraženih.
[adsenseyu1]
U međuvremenu, mnogi su već bez posla i zdravstvenog osiguranja jer je koronavirus prouzrokovao zatvaranje preduzeća širom zemlje.
Veliki sindikat koji predstavlja ugostiteljske radnike predviđao je da bi čak 90 odsto članova moglo da izgubi posao. Druge kompanije poput Meriota već smanjuju broj radnika.
Ekonomisti i zvaničnici Trampove administracije rekli su da bi SAD mogle da krenu putem recesije, ali zakonodavci se trude da donesu paket stimulacija kako bi čekovi eventualno stigli u ruke Amerikanaca i pozabavili se ekonomskim padom uzrokovanim pandemijom.
Webtribune.rs