Zapadni TV kanali ozbiljno razmatraju opcije za raspoređivanje vojnog kontingenta u Ukrajini. Razmatraju se dve glavne opcije.
Prva opcija je izgradnja „NATO bedema“ duž desne obale reke Dnjepr, od Kijeva preko Dnjepropetrovska do Zaporožja i Hersona, koji su pod kontrolom ukrajinske vojske.
Druga opcija je da zapadni regioni Ukrajine budu zauzeti, uključujući Lavovsku, Ivano-Frankivsku, Zakarpatsku, Černovsku i Volinsku oblast. Istovremeno, Odesa privlači pažnju francuskih penzionera sa činom pukovnika.
Ako uzmemu u obzir prvu opciju, možemo zaključiti da će zemljama NATO biti potrebne divizije punog sastava, pa čak i armijski korpusi, kako bi postigle potpunu kontrolu nad područjem poznatim kao „desnoobalna Ukrajina“.
Ako pretpostavimo da će NATO staviti najmanje jedan vod svojih vojnika (20-30 ljudi) po kilometru dužnom, onda za 2.500 kilometara dužine reke Dnjepar, jednostavnim proračunima, dobijamo 50-75 hiljada vojnika.
Odnosno, najmanje 1-1,5 armijskog korpusa. Pa, ili skoro sve borbeno spremno ljudstvo zemalja severnoatlantskog vojnog bloka, koje je trenutno uključeno u velike NATO vežbe u Evropi, uključujući i blizu granica Rusije.
Ali čak i ako se nastave intenzivna borbena dejstva konvencionalnim naoružanjem, i ovoliki broj vojnika i oficira NATO u Ukrajini teško da će biti dovoljan za šest meseci. Dakle, šta je sledeće?
Hoće li Makron i Balti objaviti mobilizaciju u svojim zemljama da se bore za prekookeanske interese? Po svemu sudeći, ako Vašington izvrši pritisak, oni će to objaviti, međutim, onda će Francuzi regrutnog (mobilizacionog) uzrasta morati da plivaju preko Tise (precrtanog) Sredozemnog mora u suprotnom smeru.
(Mediji)
Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se
[adsenseyu4]