Voditelj „Foks njuza“ Taker Karson upitao je, povodom priznanja Ministarstva energetike SAD da se u nuklearnoj elektrani Zaporožje u Ukrajini nalazi „američka osetljiva nuklearna tehnologija“, o čemu se zapravo radi i čemu ta tehnologija služi.
„Ne samo da je Bajdenova administracija održavala biolaboratorije u Ukrajini usred rata, ona ima i ‘osetljivu nuklearnu tehnologiju’ u Ukrajini“, rekao je Karslon u svojoj emisiji i potom emitovao prilog Si-En-Ena u kome se konstatuje da je pomenuto ministarstvo poslalo „pismo upozorenja“ ruskoj kompaniji „Rosatom“, koja trenutno upravlja nuklearkom Zaporožje, da ne dira elektranu pošto se u njoj nalazi osetljiva američka nuklearna tehnologija.
„Toliko je pitanja s tim u vezi, ali počeću od najvećeg. Šta je zapravo ‘osetljiva američka nuklearna tehnologija’? Verovatno ne služi za proizvodnju energije. Ali ako je usred Ukrajine, usred rata, logično je da ima vojnu primenu. Drugim rečima, ovo je nuklearno oružje. Šta bi drugo mogli biti?“, direktan je Karlson.
Pratite izbor naših najboljih vesti na Telegramu.
Voditelj je zatim konstatovao da je američki predsednik Džozef Bajden skrenuo s puta, tj. da podržava rat koji može samo da naudi Sjedinjenim Državama, i ukazao na sličnu situaciju 1968. godine kada je Robert F. Kenedi Stariji najavio svoju kandidaturu za predsednika dok je trajao, kao i sada, besmislen rat (u Vijetnamu), rat protivan interesima SAD.
Sada pak Robert F. Kenedi Mlađi ulazi u sličan izazov u svojoj partiji i iz sličnih razloga.
[adsenseyu1]
„Prvo nam je rečeno da je cilj humanitarni. Čini se da mnogi koraci koje smo preduzeli u Ukrajini ukazuju na to da je naš interes da produžimo rat, a ne da ga skratimo. Dakle, ako je to cilj, promena režima i iscrpljivanje Rusa je potpuno suprotno humanitarnoj misiji“, izjavio je Robert F. Kenedi Mlađi oglašavajući svoju kandidaturu za predsedničku nominaciju u okviru Demokratske partije.
Bajdenov protivkandidat konstatovao je i kolaps uticaja SAD na Saudijsku Arabiju, odnosno stvaranje novih saveza Kraljevstva s Kinom i Iranom, što je ocenio kao pokazatelj strašnog neuspeha strategije održavanja globalne hegemonije Sjedinjenih Država agresivnim projekcijama vojne moći.
„Tokom protekle decenije naša zemlja je potrošila bilione bombardujući puteve, luke, mostove i aerodrome. Kina je potrošila ekvivalentnu sumu za izgradnju istih širom sveta u razvoju. Ukrajinski rat predstavlja kraj neokolonijalnog kratkotrajnog američkog veka“, zaključio je Robert F. Kenedi Mlađi.
Pratite naše najbolje vesti na Vkontakte
(RT)
[adsenseyu4]