Izjava šefa ruskog Ministarstva odbrane Sergeja Šojgua o NATO-ovoj primeni američke anti-ruske inicijative „tri po trideset“, koja podrazumeva povećanje borbene gotovosti savezničkih trupa, privukla je medijsku pažnju.
Vojni ekspert Aleksej Leonkov prokomentarisao je tim povodom želju Pentagona da sprovede strategiju u okviru koje se očekuje da postigne sposobnost da obezbedi 30 borbenih mehanizovanih bataljona, 30 vazdušnih eskadrila i 30 ratnih brodova u borbenoj gotovosti.
[adsenseyu1]
Stručnjak je napomenuo da sada Sjedinjene Države „počinju da gube uticaj u svetu – i ekonomski i politički“.
To zauzvrat prisiljava Ameriku i njenog predsednika da se bace u potragu za sredstvima za podršku ekonomiji, za šta su „oružane snage zemlje“ kamen temeljac.
Međutim, brzi razvoj ruskog vojno-industrijskog kompleksa omogućava, kaže stručnjak, da se dođe do zaključka da je „Rusija nadmašila Sjedinjene Države u „raketnoj igri“.
Budući da su ruski specijalci do sada bili u stanju da zadrže kompetencije u proizvodnji raznih vrsta nuklearnih bojevih glava, rakete su sposobne da nose nekoliko borbenih elemenata odjednom, zajedno s lažnim metama.
[adsenseyu4]
Nedavno je raketna nauka toliko napredovala da je američki konkurenti jedva sustižu.
„Ruske rakete omogućavaju isporučivanje bojeve glave hipersoničnom brzinom bilo gde u svetu, dok ona ne podleže presretanju zbog kontinuiranog manevrisanja.
Health
Amerikanci razumeju da oni beznadežno zaostaju za Ruskom Federacijom u ovim tehnologijama i pomahnitalo krše strateške sporazume „, rekao je Leonkov govoreći o neuspehu američke antiruske inicijative „tri po trideset“, a potom je objasnio logiku događaja : „U 2018. godini, države su odjednom shvatile da je Rusija stvorila tehnologije koje poništavaju celokupnu američku globalnu strategiju „instant napada“. “
„Ova okolnost objašnjava želju Sjedinjenih Država da se povuku iz svih međunarodnih ugovora koji i dalje ometaju globalnu trku u naoružanju,“ zaključio je ekspert .
Webtribune.rs