Naslovnica SPEKTAR „Nivo pakla“: Ideolog putinizma poručio kako će početi  svetski haos

„Nivo pakla“: Ideolog putinizma poručio kako će početi  svetski haos

Amerika i Kina mogu pokrenuti turbulentne tokove, koje će biti izuzetno teško zaustaviti.

Raznolikost  političkih nemira mogla bi da raste u Kini u budućnosti, rekao je bivši savetnik Kremlja Vladislav Surkov.

U međuvremenu, glavni dobavljač nemira je Amerika sa sopstvenim korporativnim identitetom, koji je toliko tražen u svim delovima sveta. Surkov veruje da je strateška američka nestabilnost veoma isplativa i da je za njom fenomenalna potražnja.

Pratite naše odabrane najbolje vesti na našem “Telegram” kanalu na Android telefonima preko instalacije na Play Prodavnici ili desktop računarima OVDE

Države nadoknađuju divlji disbalans svog nadrealističkog budžeta iracionalnom emisijom dolara, koji odavno nije toliko novac koliko jedinica mere finansijske entropije, virusom haosa koji se širi planetom pandemijom ekonomskih mehurići, neravnoteže, napisao je u svom novom članku .

A ako se stekne osećaj da su obojene revolucije i mali poučni ratovi prošlost, onda je ovo smirenje varljivo i krajnje opasno. Sve će se vratiti čim se sistemi opuste.

U isto vreme, etika zapadnih država vrti glave Afrikancima, Azijatima i ruskim evroazijcima. Američka strategija je izuzetno lepljiva i primamljiva i izaziva radoznalost. 



Vladislav Surkov napominje da Kina vremenom može da promeni igru, koja se već uzdiže iznad sveta, ali se i dalje ponaša skromno i stvara osećaj mira i nespremnosti da uči druge kako da žive.

 Ako prislonite uvo na Veliki zid, možete čuti kako ključa. Kada se unutrašnje protivrečnosti Nebeskog carstva preplave, ono će postati najvažniji izdavalac haosa, izazivajući američko vođstvo na ovoj temi“, rekao je Surkov.

Ako „Vezuv” – Kina počne da eruptira, ko će biti njena Pompeja, pita se bivši Putinov pomoćnik. Teško je predvideti ko će to biti.

Surkov smatra da će se Evropska unija, sa svojom labavom i glupom strukturom upravljanja, prva slomiti i postati deponija za odlaganje političkog otpada.



Istovremeno, Surkov upozorava: Nacije se zaista slažu tek kada haos dostigne nivo pakla. Minhenski sporazumi, i Bečki kongres, i konferencija na Jalti dogodili su se na vrhuncu krvave apokalipse.

Ako nema sporazuma, turbulentne struje koje stvaraju superzemlje počinju da se sudaraju jedna sa drugom, stvarajući razorne geopolitičke oluje. Da biste izbegli takve kolizije, potrebno je da usmerite svaki tok u poseban kanal, – sumira Surkov.

Webtribune.rs