„Čisto meso“ koje je uzgajano u laboratoriji, postaje dostupno za kupovinu u roku od nekoliko meseci.
Prvi hamburger koji je razvio laboratorij u Holandiji, sa troškovima od 325.000 dolara za proizvodnju, smatran je glavnom prekretnicom u razvoju novog i održivog izvora hrane, koji bi mogao pomoći da se nahrani populacija planete koja je svakim danom sve veća.
[adsenseyu1]
Sada, samo pet godina nakon ovog uspeha, meso iz laboratorije uskoro postaje stvarnost, kao pristupačna alternativa tradicionalnom mesu na bazi životinja.
Prema rečima Džoša Tetrika, izvršnog direktora proizvođača „čistog mesa“- JUST, laboratorijski proizvedeni mesni proizvodi, kao što su kokošje kuglice i kobasice, mogli bi biti spremni za porudžbinu „do kraja 2018. godine“.
On predviđa da će restorani u SAD-u i Aziji biti prvi koji će ponuditi nove proizvode.
Čak i humanitarna organizacija za dobrobit životinja „PETA“, u poslednjih nekoliko godina ulaže u tehnologiju mesa u laboratoriji.
„Verujemo da je ovo prvi važan korak u ostvarenju sna da će se jednog dana, probuditi svest ljudi koji insistiraju na konzumiranju životinjskog mesa, da pređu na korišćenje humano proizvedenog pravog mesa“, rekla je humanitarna organizacija u saopštenju.
Da li će se Tetrikova prognoza “ do kraja 2018″ ostvariti, ostaje da se vidi.
Webtribune.rs
[adsenseyu6][adsenseyu5]