Širom sveta kruže informacije da je hlorokin, lek koji se izdaje na recept i koji se koristi za lečenje malarije, takođe efikasan protiv koronavirusa.
Ovaj lek je najpoznatiji za lečenje malarije, a izgleda da vrlo verovatno pomaže u sprečavanju koronavirusnih infekcija. Ali, šta je sa prirodnim molekulima iz biljaka koji bi mogli da nas štite i od malarije i od koronavirusa?
U svetu prirodne medicine postoje već dobro poznati lekovi protiv malarije koji takođe sprečavaju tuberkulozu i agresivnu infekciju disajnih puteva.
Iako još uvek nije dokazano da leči koronavirus, pregled studija biljne medicine i lekovitih fitohemikalija dovodi do zaključka da će jedna biljka kineske medicine jednog dana postati poznata kao „prirodni lek“ za koronavirus (mada su, očigledno, potrebna klinička ispitivanja, da se ovo dokaže).
Hemijsko jedinenje se naziva artemesinin, a biljka je poznata kao slatki pelin. Artemesinin je poznat po svojoj sposobnosti da blokira bakterijske vrste koje izazivaju tuberkulozu. To ne znači da sprečava koronavirus, što je takođe virusna infekcija, ali je potencijalni kandidat iz više logičnih razloga.
Prema istraživanju, artemisinin / slatki pelin je imao maksimalnu stopu izlečenja pri lečenju malarije otporne na lekove, barem u malom ispitivanju u kome je učestvovalo 18 pacijenata (svi su izlečeni).
Pri tom je osušeno lišće biljke slatki pelik korišćeno kao poslednje sredstvo.
Posle samo pet dana lečenja, svih 18 pacijenata se potpuno oporavilo, uključujući i jedno dete koje je bilo u komi. Krvni testovi su pokazali da apsolutno nijedan parazit nije ostao u njihovoj krvi.
Druga istraživanja pokazala su da jedinjenje koje se nalazi u slatkom pelinu, pokazuje potencijal i u lečenju tuberkuloze.
Međutim, pošto skoro svako vladino i naučno telo u svetu zagovara teriju „Big farma“ i podržava industriju vakcina, gotovo je sigurno da ova biljka nikada neće biti testirana na koronavirus. Prirodni lekovi se, naravno, sistematski suzbijaju.
Srećom, ova biljka je trenutno široko dostupna i deluje sa vrlo visokim nivoom sigurnosti, efikasnosti i cene je pristupačna.
To je razlog zašto farmaceutska industrija, naravno, ne želi da saznate ništa o tome: od pristupačnih prirodnih lekova ne može da se zaradi.
Ipak, na ovaj način najbolje možemo služiti čovečanstvu: pronađite prirodne lekove koji postoje trenutno, testirajte ih i širite informacije što je moguće više. Ali, farmaceutska industrija će se pobrinuti da se svi glasovi koji promovišu prirodne lekove cenzurišu, čime se štite finansijski interesi mnogih.
Budite sigurni, farmaceutska industrija će se pobrinuti da slatki pelin nikada ne bude testiran na koronavirus. Tako oni mogu večno govoriti da nema „dokaza“ da biljka deluje. Nema dokaza jer odbijaju da ga testiraju. Neverovatno je šta sve mogu da postignu izbegavanjem testiranja stvari koje ne žele da testiraju, zaključuje izlaganje poznati sajt za medicinu naturalnews.com.
Webtribune.rs