Lider SRS Vojislav Šešelj osuo je paljbu po dramskoj spisateljici Biljani Srbljanović, ali i po srpskom piscu Filipu Davidu.
On je na svom Tviteru napisao kako je Biljana poznata beogradska kalaštura koja se godinama kurvala sa stranim ambasadorima i hvatala u svako izdajničko kolo. Radikalu je zasmetalo što se Srbljanovićka, po njegovom mišljenju, ozbiljno obrušila na „velikog književnika Petera Handkea“.
[adsenseyu1]
– Naziva ga negatorom genocida i đubretom. I gle, ne oglašava se niko od naših dežurnih moralista, napisao je Šešelj.
Позната београдска калаштура, Биљана Србљановић, која се годинама курвала са страним амбасадорима и хватала у свако издајничко коло, обрушила се на великог књижевника Петера Хандкеа. Назива га негатором геноцида и ђубретом. И гле, не оглашава се нико од наших дежурних моралиста.
— Војислав Шешељ (@predsednikSRS) December 13, 2019
Podsećamo, Biljana je nedavno napisala kako dobar pisac ne mora da bude dobar čovek, aludirajući na ovogodišnjeg dobitnika Nobela.
[adsenseyu4]
Dobar pisac ne mora biti dobar, moralan, često može biti protuva, kriminalac, otpadnik. Veliki pisac ne mora uvek imati dobre misli, one često mogu biti podle, napisala je Biljana, a njen tekst je isprovocirao lidera SRS.
Njega je dodatno iznervirao Filip David koji je takođe kritikovao Handkea nazvavši ga moralnom nulom.
Познати србомрзац и петпарачки књижевник Филип Давид, у изливу шовинистичког беса, Петера Хандкеа назива моралном нулом. Сам Филип Давид не подлеже никаквим моралним критеријумима. Једноставно, он је говно у људском облику.
— Војислав Шешељ (@predsednikSRS) December 13, 2019
Podsećamo, Austrijskom piscu Peteru Handkeu je uručena Nobelova nagrada za književnost za 2019. godinu na svečanoj ceremoniji u Švedskoj.
O Handkeu je bilo mnogo polemike prethodnih dana. Iako je neosporno da je veliki pisac, glavna kritika koja se odnosi na njegov „lik i delo“ vezana je za činjenicu da je podržavao nekadašnjeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića.
Handke se zamerio devedesetih godina zapadnom svetu, kada je bio na prostorima nekadašnje Jugoslavije dok je još trajao rat i napisao esej „Pravda za Srbiju“, što je naišlo na osudu u nekim zapadnim krugovima.
(Espreso.rs)