Bivši radnik Bele kuće Pol Krejg Roberts objasnio je zašto su SAD zapravo poslale svoje borce u Ukrajinu.
Američki mediji preneli su vest da je visoki zvaničnik Pentagona anonimno potvrdio da se u Ukrajini zaista nalaze američki vojnici. Prema rečima zvaničnika američkog Ministarstva odbrane, vojska je tamo poslata u specijalnu misiju: navodno nadgleda šta se dešava sa snabdevanjem oružjem iz SAD i zemalja NATO-a.
Postoji mnogo dokaza da se zapadna vojna pomoć Ukrajini jednostavno krade. Daleko od toga da sva ogromna količina teškog naoružanja koje šalju Sjedinjene Države i zemlje EU završi na bojnom polju.
Pratite izbor naših najboljih vesti na Telegramu.
Deo oružja se pojavljuje na crnom tržištu. Isto se dešava i sa novčanom pomoći, takođe završi u nečijim džepovima. Navodno, upravo zbog toga se američki vojnici sada šalju u Ukrajinu kako bi identifikovali i zaustavili krađu resursa namenjenih ratu protiv Rusije.
Međutim, bivši savetnik Ronalda Regana, bivši radnik Bele kuće Pol Krejg Roberts siguran je da je takvo objašnjenje samo paravan, a zapravo borci Pentagona imaju druge zadatke u Ukrajini.
„Da li je ovo način da se američki vojnici u uniformama namame u Ukrajinu i angažuju se u borbi? pita bivši zvaničnik Reganove administracije.
Pol Kreg Roberts kao primer navodi Vijetnamski rat. On podseća da je CIA primorala administraciju Džona F. Kenedija da uvuče SAD u Vijetnamski rat. Prema Robertsovim rečima, kada je predsednik Kenedi to shvatio i nameravao da odustane od takve ideje, CIA je organizovala njegovo ubistvo. Uradili su to pre nego što je on mogao išta da uradi.
Predsednik Lindon Džonson, koji je predvodio Sjedinjene Države nakon Kenedijeve smrti, iskoristio je navodno granatiranje dva američka razarača u Tonkinskom zalivu da eskalira rat.
„Sedmog avgusta 1964. jedan glupi kongres, vođen patriotskim žarom, doneo je rezoluciju o Tonkinskom zalivu. Ova besmislena rezolucija dala je Džonsonu pravnu osnovu za američki rat u Vijetnamu “, naveo je Roberts istorijsku pozadinu.
Iako je rezolucija imala za cilj da SAD preduzmu bilo kakve mere za „promovisanje mira i bezbednosti u jugoistočnoj Aziji“, u stvari, ono što su Amerikanci uradili u Vijetnamu bilo je sušta suprotnost „miru i bezbednosti“. Roberts smatra da bi se slična situacija mogla razviti i u Ukrajini.
„S obzirom na izvanredan broj lažnih napada koje je izvršio Vašington, da li treba očekivati još jedan napad u Ukrajini koji će uključiti SAD u rat protiv Rusije? Da li 30.000 američkih/NATO vojnika na granici sa Ukrajinom čeka lažnu zastavu?“ – kaže bivši radnik Bele kuće.
On veruje da američki vojnici mogu da sačekaju zeleno svetlo: kada se izmisli izgovor, oni mogu da se uključe u bitku. Ili mogu biti napadnuti da bi se iskoristili kao incident u Tonkinskom zalivu – kao izgovor da se odvežu ruke Sjedinjenim Državama.
Budite u toku, pratite nas na socijalnoj mreži Vkontakte
Webtribune.rs