Naslovnica IZA OGLEDALA Mračne prognoze za SAD: Superkompjuter otkrio datum- Evo šta će se uskoro...

Mračne prognoze za SAD: Superkompjuter otkrio datum- Evo šta će se uskoro dogoditi!

Martin Armstrong, samouki ekonomista koji je postao poznat po svojoj sposobnosti da predviđa ekonomske događaje pomoću kompjutera sa veštačkom inteligencijom pod nazivom „Socrates“, ponovo je privukao pažnju javnosti sa svojim novim predviđanjima.

Armstrong je već stekao reputaciju zahvaljujući tačnim prognozama o padu tržišta nekretnina u Japanu 1989. godine i ruskoj ekonomskoj krizi 1998. godine. Sada, prema izveštaju Dejli mejla, Armstrong je upotrebio isti sistem kako bi dao svoja predviđanja o sukobu u Ukrajini, ali i o budućnosti globalne geopolitike.

Koristeći veštačku inteligenciju koju je programirao da prati vesti i prepoznaje ključne događaje koji mogu imati uticaj na globalne trendove, Armstrong je izneo upozoravajuće prognoze o budućnosti rata u Ukrajini. Prema njegovim analizama, sukob ima potencijal da eskalira iz lokalnog konflikta u globalni rat, a prelomna godina u tom procesu biće 2025.

Armstrong predviđa da bi globalna eskalacija mogla dovesti do šireg sukoba koji bi kulminirao 2027. godine. Na temelju podataka koje je „Socrates“ prikupio, Armstrong je izneo i još mračniju prognozu – postoji mogućnost da će Ukrajina postati ključna tačka na kojoj će započeti Treći svetski rat.

Ono što dodatno zabrinjava je Armstrongovo ranije predviđanje iz 2023. godine, kada je prognozirao početak nuklearnog rata. On tvrdi da su njegovi modeli, zasnovani na analizama kretanja kapitala, pokazali da pre izbijanja ili širenja sukoba uvek dolazi do specifičnih pomeranja u globalnim tokovima novca, i da se isto može očekivati i u slučaju situacije u Ukrajini. Armstrong veruje da će takva pomeranja biti jasniji znak da se svet kreće ka eskalaciji konflikta.

Osim predviđanja vezanih za Ukrajinu, Armstrong je takođe analizirao budućnost Sjedinjenih Američkih Država pomoću svog kompjuterskog sistema. Prema njegovoj analizi, ako Donald Tramp pobedi na sledećim predsedničkim izborima, postoji mogućnost da će Sjedinjene Države krenuti antiratnim putem i prestati da pružaju finansijsku podršku Ukrajini.

To bi moglo značiti značajan zaokret u američkoj spoljnoj politici, ali Armstrong naglašava da bi, iako bi Trampova pobeda mogla ublažiti sukobe, SAD i dalje bile suočene sa ozbiljnim unutrašnjim problemima.

Armstrong predviđa da će 2032. godina biti ključna za Sjedinjene Države, jer bi tada moglo doći do velike političke i ekonomske krize koja bi dovela do promene oblika vladavine u zemlji.

On veruje da će se 2032. godine završiti era savezne republike kakvu danas poznajemo i da će uslediti radikalne promene u strukturi američke vlasti. Ova prognoza se nadovezuje na Armstrongove ranije tvrdnje o neizbežnoj ekonomskoj i političkoj krizi u SAD-u, koja će, prema njegovim predviđanjima, promeniti lice zemlje.

Ipak, Armstrong je kontroverzna figura u svetu finansija i ekonomije. Njegova predviđanja iz 80-ih i 90-ih godina donela su mu reputaciju stručnjaka koji je bio ispred svog vremena, ali njegova karijera nije prošla bez skandala.

Armstrong je bio osnivač finansijske piramide koja je prevarila investitore za oko 700 miliona dolara. Zbog toga je 11 godina proveo u zatvoru, što je značajno uticalo na njegovu javnu percepciju.

Uprkos svom zatvorskom stažu, Armstrong je nakon puštanja na slobodu ponovo počeo da daje predviđanja, oslanjajući se na svoj računalni sistem „Socrates“, koji analizira ogromne količine podataka iz različitih izvora kako bi prepoznao globalne trendove i ključne događaje koji bi mogli uticati na svet.

Armstrong tvrdi da je njegov model zasnovan na zakonitostima cikličnih promena u istoriji, ekonomiji i politici, te da su njegovi algoritmi sposobni da predvide čak i naizgled nepredvidive događaje.

Njegovo predviđanje o Ukrajini, iako zabrinjavajuće, ne treba olako odbaciti, s obzirom na prethodne uspehe njegovog modela. On upozorava da svet ulazi u fazu povećane geopolitičke nestabilnosti, a da je Ukrajina samo jedno od ključnih žarišta koje bi moglo dovesti do šireg sukoba.

S druge strane, njegova prognoza o promeni američkog političkog sistema i krizi koja bi mogla zahvatiti Sjedinjene Države do 2032. godine ukazuje na to da ni najveće svetske sile nisu imune na unutrašnje probleme i turbulencije.

Armstrongova predviđanja su izazvala širok spektar reakcija – od skeptika koji veruju da njegova prošlost baca sumnju na njegovu stručnost, do onih koji smatraju da njegov računalni sistem ima potencijal da predvidi događaje koje većina analitičara ne može da uoči. Bilo kako bilo, Armstrong ostaje figura čija predviđanja, iako često kontroverzna, ne ostavljaju ravnodušnim ni javnost ni stručnjake.

Kako se situacija u Ukrajini i globalnoj politici razvija, ostaje da se vidi hoće li se Armstrongove prognoze obistiniti, kao što su se ranije njegove prognoze pokazale tačnima, ili će se svet kretati drugačijim putem od onog koji je predvideo.

Ono što je sigurno jeste da njegovi modeli, koliko god neobični bili, pružaju alternativni pogled na globalne trendove i podsećaju na krhkost svetskog poretka u vremenu rastućih političkih i ekonomskih previranja.

Webtribune.rs

Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se

Pratite tokom 24 sata naše najbolje vesti samo na Vkontakte 
Otvorite novu mrežu Truth Social