Prof. dr Mitar Kovač, general i narodni poslanik, direktor Evroazijskog bezbednosnog foruma, rekao je da je na delu hibridni rat Zapada protiv Ruske Federacije.
SVO je samo jedan od sadržaja tog rata, iznuđeni sadržaj kao odgovor na hibridnu aresiju Zapada na Rusku Federaciju. Po Kovačevom mišljenju, da bismo razumeli taj pojam hibridnog rata, moramo poći čak od Drugog svetskog rata.
Još u toku tog rata Zapad je bio opterećen sovjetskom pobedom nad nacizmom i hitlerovskom Nemačkom, i još tada je počeo da sanja o tome kako razvijati strategiju da u nekom budućem vremenu ograniči ili pobedi Sovjetski Savez.
Kovač se pita zbog čega je formiran NATO kad nije postojao nijedan drugi blokovski savez.
To je bila praktična dimenzija strateške namere da se osnuje jedna moćna vojna organizacija koja bi rasla, i na neki način u miru razbila Varšavski ugovor, po mogućnosti razbila Sovjetski Savez, a onda se pomerala, kao što su i radili, ka granicama Ruske Federacije, uz nameru da i Rusku Federaciju razbiju na sličan način kao što su razbili Sovjetski Savez.
Kovač je naveo da je kao profesor na Vojnoj akademiji, radeći na mnogim istraživačkim projektima, imao priliku da vidi rusku studiju koja je pre 15 godina govorila o ovom problemu.
Tamo su tačno naznačene okupacione zone, koji deo Rusije pripada novostvorenim državama i pod čijim nadzorom će biti (Francuske, Britanije, Nemačke). To uključuje čak i Kinu, da i nju Zapad odobrovolji, primi u svoj lager, kako bi i Kina bila zadovoljna što će moći da proširi svoju teritoriju.
To je bio scenario Zapada. Samo je bilo pitanje vremena kada će na miran način, uz pristanak Rusije, doći do decentralizacije a potom njene dezintegracije privrednim, ekonomskim i drugim uticajima, i naravno uticajem na javno mnjenje i civilno društvo. Nije im to u krajnjem prvi pokušaj. Po sličnom receptu su razbili mnoge države, pa i bivšu SFRJ.
Kovač podvlači da, kada sa Zapada govore o prijemu Ukrajine u NATO, ona je odavno bila primljena, samo to nije ozvaničeno. Nema mira u Evropi dok Ukrajina i njena vlast ne pristanu da se distanciraju od takve budućnosti koju zagovara kolektivni Zapad.
Ali, Zapad nema dovoljno vojnika da ginu na ukrajinskom ratištu. Oni imaju logističku, materijalnu osnovu, novac, ali ono što ih muči je što su svi scenariji pokazali da su gubitnici u okršaju na kopnu. Znaju kako je to kroz istoriju činio ruski narod, i kakav je uticaj duhovnosti u pogledu odnosa prema otadžbini.
Rusi iznad svega cene slobodu i otadžbinu. I to je dobro što je sačuvano, to je vrednost koja se ničim ne može kompenzovati. Još jedna bitna strateška prednost je što je ruska nauka, tehnologija, posebno u raketnom naoružanju za potrebe svih vidova vojske otišla daleko, neki cene 5, neki 10, neki čak i 15 godina ispred projekata Zapada.
Imati tu tehnologiju, takve rakete, zahvaljujući upravo znanju, sposobnosti ruske nauke, strateška je prednost koju Zapad ničim ne može da kompenzuje.
Njihovi nosači aviona postali su mete. Kovač kaže da ne zna kako razmišljaju stratezi Zapada ako ovako olako daju rakete da mogu da gađaju Rusiju po dubini, jer isto to Rusija može da da nekom drugom u svetu.
Od samog početka rata postoje štabovi, počev od američke vojske i Vašingtona, do NATO sedišta i NATO štaba u Ukrajini, pa čak i do operativnih komandi, koji su upleteni u ova dejstva.
A obaveštajno-izviđački sektor i navođenje bombi jeste proizvod zapadnog tehnološkog angažovanja u procesu gađanja ciljeva. GPS navođenje nije nešto što ima Ukrajina niti ona ima satelite, sve je to usluga koju daju Amerika i vodeće zemlje Zapada.
Kovač upozorava da je veoma opasno da Rusija pristane na neki nedefinisani mir i da veruje u dobru volju Zapada.
Pregovori tipa njihovih izjava da se Ukrajina opredeli za 20 godina gde će da ide, da li će ostati neutralna ili ući u NATO, to je samo kupovina vremena i pripremanje evropskog rata.
Vidimo nažalost da je EU jedna militaristička organizacija koja je po preporukama SAD postala nešto što nikada nije bila.
Ono što Kovača kao vojnika čini nespokojnim je što mu se čini da smo, više nego ikad, uz taj gubitnički tabor, kupujemo avione od tih država koje nam otimaju i dan-danas Kosovo, i verujemo tim državama. Kovač poručuje da ćemo mi morati da se rešimo te zablude u ime opstanka i srpskog naroda i srpske države.
(srbratstvo.rs)
Najnovije i najvažnije vesti i analize na našem Telegramu – Prijavi se