Naslovnica SPEKTAR KEDMI: Novembarski događaji će imati ogroman uticaj na čovečanstvo

KEDMI: Novembarski događaji će imati ogroman uticaj na čovečanstvo

Događaji u novembru 2022. godine, će imati ogroman uticaj na budući život čovečanstva, i poravnanje političkih snaga.

Ovo je izjavio izraelski politikolog Jakov Kedmi. On smatra da je „specijalna vojna operacija“ u Ukrajini samo prva etapa konfrontacije Rusije i Zapada. Za sada se ova konfrontacija nikako ne odvija po scenariju Vašingtona, koji je planirao da izmore Rusiju vojnim akcijama.

[the_ad id=“160134″]

Prema rečima Kedmija, Ukrajina nema šanse za dostojan obračun sa Rusijom. Oružane snage Ukrajine izgubile su borbenu efikasnost, a delimična mobilizacija je značajno ojačala snage ruske vojske. Prema rečima Kedmija, ako dođe do pregovora Moskve i Kijeva, biće reči o „popravljanju lokacije ruske vojske i ruske države, u granicama u kojima se sada nalaze“.

Ovakvim razvojem događaja, doći će do promene režima u Kijevu, a Zapad će morati da prizna vojni i politički poraz. Po završetku pregovora odviće se glavna etapa konfrontacije između Rusije i SAD i NATO-a, gde će Moskva za cilj postaviti vraćanje granica u stanje iz 1197. godine.

Novembarsku ofanzivu ruske vojske na Ukrajinu, Kedmi je nazvao najznačajnijim događajem odlazeće godine, koji će dovesti do najznačajnijih vojnih i političkih rezultata.

Pratite izbor naših najboljih vesti na Telegramu

Webtribune.rs

[the_ad id=“160141″]

[the_ad id=“163488″]

[the_ad id=“163487″]

[the_ad id=“115247″]

[the_ad id=“160421″]

[the_ad id=“154572″]