Naslovnica U FOKUSU Kakva je to istina o Srebrenici koja se brani zakonom

Kakva je to istina o Srebrenici koja se brani zakonom

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik odbacio je mogućnost korišćenja bonskih ovlaštenja, koja su suprotna međunarodnom pravu i samom Dejtonskom sporazumu i istakao da je da je njihova primena u prošlosti bila kriminalna aktivnost međunarodnih predstavnika u BiH.

Na pitanje da prokomentariše izjavu visokog predstavnika u BiH Valentina Incka, kojom najavljuje nametanje zakona o zabrani negiranja genocida, Dodik je rekao da ta najava, koja stiže iz OHR, predstavlja najavu uvođenja verbalnog delikta s jedne, i primenu antidejtonskih i protivzakonitih pritisaka s druge strane.

[adsenseyu1]

„Ako se tragična dešavanja u Srebrenici, i to nad samo jednim narodom, moraju braniti zakonima, postavlja se pitanje kakva je to onda istina i da li bi slična avantura prošla recimo u Austriji ili bilo kojoj demokratskoj zemlji Evrope i sveta, da zakonom sprečavate svako drugačije mišljenje”, rekao je Dodik, preneo je Tanjug.

Da je Incko zaista dobronameran, rekao je srpski član Predsedništva, imao je toliko godina na raspolaganju da na primer inicira ekspertizu dešavanja na području Srebrenice od 1992. do 1995, koja bi na nepristrasan i na činjenicama zasnovan način odgovorila na pitanje šta se tamo dešavalo.

„Uvođenje verbalnog delikta, pa još pravnim nasiljem, sigurno nije u duhu evropskih vrednosti i dostignuća o kojima Incko voli da govori”, naveo je Dodik.

[adsenseyu4]

[adsenseyu5]