Naslovnica ŽIVOT Doktor objašnjava ulogu našeg šestog čula – Evo gde se nalazi, kako...

Doktor objašnjava ulogu našeg šestog čula – Evo gde se nalazi, kako ga zaštititi i šta uraditi

Pinealna žlezda, koja je mnogim kulturama poznatija i kao treće oko ili sedište duše, smeštena je u našem mozgu i mnogi veruju da je to kapija za život posle smrti.

Dimetil-triptamin (DMT) se tu proizvodi prirodnim putem i oslobađa se u malim količinama kada sanjamo i kada umiremo.

Mnogi mistici i kulture širom sveta veruju da je ta žlezda naša direktna veza sa našim drugim ja i našom svešću. Nažalost, pokazalo se da razne hemijske supstance u našem okruženju blokiraju pristup ovoj žlezdi, što zauzvrat može da oteža povezivanje sa našom duhovnom prirodom, a samim tim i našim drugim ja.

[adsenseyu5]

Dr Ditrih Klingard je osnivač Akademije Klingard (SAD), Američke akademije za neurološku terapiju, medicinski direktor Instituta za neurobiologiju i vodeći lekar na Institutu za zdravlje Sofia, smeštenom u Vudinvilu, Vašington.

Osnivač je i predsednik Instituta za neurobiologiju u Nemačkoj i Švajcarskoj. On kaže da je pinealna žlezda najosetljiviji deo našeg centralnog nervnog sistema i da je veoma osetljiva na četiri stvari: aluminijum, glifosat, fluorid i Vi-Fi“.

Šta bismo trebali da radimo?

Kako dr Klingard kaže, on se nada da je ovo samo slučajnost, da su svi ovi faktori u kombinaciji toliko destruktivni za naše pinealne žlezde, ali da li zaista postoje slučajnosti? Srećom, možemo izbeći neke od ovih zagađivača.

[adsenseyu5]

Uzmimo za primer fluorid, neki od nas, posebno ako živimo u Evropi, izuzev Velike Britanije, ili mnogih oblasti Kanade, ne moraju da brinu o fluoru u vodi, ali nažalost većina Amerikanaca nema taj luksuz.

Postoje razni filteri za vodu koji će ukloniti fluor, a kupovina filtrirane vode, poput destilovane ili reverzne osmoze, je takođe opcija.

Što se tiče glifosata, pesticida koji se u velikim količinama koristi u modernoj poljoprivredi,  postoji veoma jednostavno rešenje za njega, a to je prelazak na organske proizvode i drastično ograničavanje ili izbegavanje prerađene hrane, posebno genetski modifikovanih organizama (GMO). 

ViFi – Ovaj faktor je malo složeniji, jer je gotovo svuda! Većina nas ga ima u svojim kućama, a može se naći gotovo svuda u gradovima.

[adsenseyu6]

Naravno, uvek se možete vratiti dobroj staroj žičanoj internet vezi, ali osim ako ne živite usred nedođije, ne možete ga u potpunosti izbeći.

Zbog toga je dobra ideja provoditi vreme daleko od ekrana. Boravak u prirodi, daleko od Vi-Fi-ja, tokom dužeg vremenskog perioda ili onoliko često koliko možete, sigurno će imati pozitivne efekte na vaše telo, vaš um i duh!

Kada je reč o aluminijumu – on se nalazi u mnogim namirnicama, mnogim lekovima na recept, vakcinama.

Srećom, možemo izbaciti aluminijum iz tela sledeći sigurne protokole i učiniti sve što možemo kako bismo ograničili svoju izloženost od spoljnih faktora.

[adsenseyu5]

Kao što je rekao lekar, ova četiri faktora u kombinaciji najviše štete, pa ako učinimo ono što možemo, da drastično ograničimo svoju izloženost njima što je više moguće, učinićemo ogroman korak u pravom smeru.

Takođe je važno znati da ovde date informacije nisu osmišljene kao taktika zastrašivanja ili da vas ostave u strahu, to znači da treba da se osvestite i odlučite za donošenje najboljih odluka za zdravlje i bezbednost vas i vaših najmilijih.

Dodatne informacije:

Na Trećem međunarodnom simpozijumu o vakcinama u martu 2014. godine i u okviru 9. međunarodnog kongresa o autoimunitetu, naučnica sa MIT-a dr Stefani Senef održala je prezentaciju pod nazivom „Uloga pinealne žlezde u neurološkim problemama nakon vakcinacije prilagođene aluminijumom“.

[adsenseyu5]

Ona je objasnila koliko uobičajenih neuroloških poremećaja, na primer, Autizam i Parkinsonova bolest, ima zajedničko poreklo. To su: nedovoljno snabdevanje mozga sulfatom i pojačana izloženost toksičnim metalima (npr. aluminijum, živa) zbog naše oslabljene sposobnosti da ih izbacimo i eliminišemo. Ona takođe pokazuje da takvi metali ometaju sintezu sulfata, prouzrokujući uništenje ćelija.

Dalje se objašnjava da je heparan sulfat u lizozomima kritičan za recikliranje ćelijskih otpada, smeća i oštećenja koja mogu dovesti do bolesti.

Višestruka istraživanja pokazala su da manjak nivoa heparan sulfata dovodi do autizma.

Ukratko, rad ukazuje na ideju da su autizam i Alchajmerova bolest, čija stopa i dalje raste, prouzrokovani ozbiljnim nedostatkom zaliha sulfata u mozgu, kao i da pinealna žlezda, koju je Rene Dekart nazvao „sedištem duša“ može da sintetizuje sulfat podstaknut sunčevom svetlošću i da ga dostavi preko melatonin sulfata.

Aluminijum, živa i glifosat, radeći zajedno, mogu da unište ovaj proces. Oni deluju sinergistički.

Webtribune.rs

[adsenseyu6]
[adsenseyu5]