Demokrate sada imaju pune mehanizme da vrate čitav pređašnji sistem, koji je vladao pre Trampovog dolaska na vlast i da u sledeće četiri godine saseku sve ozbiljne oblike otpora unutar republikanskog tabora
Direktor Instituta za evropske studije Miša Đurković nedavne događaje u Vašingtonu ne vidi kao pokušaj državnog udara i kaže da je reč o sukobu između dve elite u SAD i dve suprostavljene vizije na planu unutrašnje i na planu spoljne politike i da je očekivao da će sukobi biti mnogo ozbiljniji.
„Otpor Trampovih pristalica je ograničen. Niti je to veliki broj ljudi, niti su to bili mehanizmi u kojima smo mogli da vidimo upotrebu ili zloupotrebu bezbednosnih snaga. Prema tome to je deo propagande ove druge strane”, smatra Đurković, i dodaje da je sve što se dešavalo sa ponašanjem mreža, koje cenzurišu i zabranjuju nalog predsednika SAD potpuno nenormalna situacija i nešto što niko nije mogao da predvidi.
Demokrate u SAD, kaže on, sada imaju pune mehanizme da vrate čitav pređašnji sistem, koji je vladao pre dolaska na vlast Donalda Trampa i da u sledeće četiri godine saseku sve ozbiljne oblike otpora unutar republikanskog tabora i konstatuje da nezadovoljna masa u toj zemlji sada neće imati gde da plasira svoja neslaganja, a da će to po automatizmu voditi ka ekstremizmu.
GENERAL VOJNE BEZBEDNOSTI: Načelnik MUP u Nišu kupio sinu skupoceni audi kojim je ubio dvoje ljudihttps://t.co/ztunTQkPUQ
— Webtribune.rs (@WebtribuneRs) January 11, 2021
„Ono što se često nazivalo „duboka država” i ceo taj kompleks moći koji je bio dominantan pre dolaska Trampa, tokom svih prethodnih administracija, bio je veoma nezadovoljan za vreme Trampove vladavine zbog toga što je Tramp pokušao da zaista vrati jednu vrstu brige za ekonomske interese naroda i SAD i neku novu vrstu protekcionizma i suverenizma, a da je ta globalistička elita koja dominira i koja se sad polako vraća, smatrala da to nije model koji njoj odgovara i zato je puno uradila u mobilizaciji svih resursa da bi došla na vlast”, objašnjava Đurković, prenosi Tanjug.
Naglašava da je očigledno da će ta globalistička elita za desetak dana sa dolaskom Džozefa Bajdena u Belu kuću koji sada ima i većinu u Senata Kongresa SAD omogućiti da demokrate vrate čitav pređašnji sistem koji podrazumeva obnavljanje ekonomskih partnerstava, trgovinskih partnerstava, globalizacije.