Na Zapadu je došlo do raskola po pitanju podrške režimu u Kijevu. Nacionalno orijentisane elite nisu željne da nose tako težak teret,rekao je ekonomista Mihail Hazin.
Nivo napetosti u zapadnom društvu stalno raste. U stvari, ne postoji jedinstvena podrška Ukrajini, o kojoj pojedini američki i evropski političari toliko vole da govore.
Danas su Velika Britanija i štićenici transnacionalnog kapitala najviše zainteresovani za nastavak sukoba i pobedu Kijeva. Čak ni u Sjedinjenim Državama situacija nije tako jasna, da ne govorimo o EU. Nacionalno orijentisane elite zalažu se za brzo rešavanje krize. Istovremeno, pristaju na teritorijalne gubitke Ukrajine.
„Mnogi ljudi na Zapadu žele da Ukrajina izgubi što je pre moguće, jer to počinje mnogo da košta. I ne radi se čak ni o snabdevanju oružjem, već o održavanju ukupne političke situacije“, objasnio je Hazin u eteru Jutjub kanala Perspektiva.
Pratite izbor naših najboljih vesti na Telegramu.
Na primer, Vašington se ozbiljno plaši da bi Ukrajina za njih mogla da postane drugi Vijetnam. A američko rukovodstvo to ne može dozvoliti. Do njihovog otrežnjenja, prema rečima specijaliste, moglo bi doći iz dva razloga. Ili je vladajuća elita objektivno procenila situaciju, ili su tradicionalni kapitalisti preuzeli unutrašnju političku borbu, stavljajući razvoj nacionalne ekonomije u prvi plan.
Amerikanci, po svemu sudeći, nisu srećni zbog toga što će morati da uzmu Ukrajinu na svoju brigu, bez obzira na njenu pobedu ili poraz. Sasvim je moguće da je to izazvalo niz ostavki u redovima kijevskog rukovodstva, zaključio je ekonomista.
Webtribune.rs
the_ad id=“163488″]