Naslovnica ŽIVOT U slučaju prirodne katastrofe, evo kako da pripremite svoj automobil za izvlačenje...

U slučaju prirodne katastrofe, evo kako da pripremite svoj automobil za izvlačenje iz nevolje

gdsbheukudh

Dovoljno je teško prilagoditi se brzom tempu modernog života, a još je teže kada se dogodi katastrofa. Šta treba raditi kada se desi nešto neočekivano poput prirodne katastrofe i ne znate gde treba da idete uprkos tome što posedujete vozilo?

Šta ako se to desi dok ste napolju i obavljate poslove? Poželećete da iskoristite sve što vam se tad nađe pri ruci, kako biste što bolje prošli u toj situaciji.

Siguran način da budete uvek korak ispred je da pripremite svoje vozilo za moguće hitne situacije. Na taj način, kad god se desi nešto neočekivano poput prirodne katastrofe ili drugih hitnih slučajeva, bićete opremljeni za preživljavanje bez obzira na to šta se dogodilo. Pripremanje nije toliko komplikovano i zahteva samo određen broj koraka.

Pre svega trebalo bi da kupite pribor za hitne slučajeve. U mnogim slučajevima, prvi vaš pribor treba da bude baš poput pribora zalihe za katastrofu – pun određenih predmeta koje je lako skladištiti i preneti sa jednog mesta na drugo.

Predmeti koji su neophodni u priboru za hitne slučajeve su debela užad, bežični punjač za telefon, malo peska i reflektori. Takođe bi trebalo da imate drugi pribor sa prvom pomoći, ćebadima, upaljačem, svećama, baterijskim lampama, konzervisanom hranom i vodom. Na taj način imate obezbeđenu zalihu za preživljavanje u slučaju da vam bezbednost i hrana nisu dostupni u toku dužeg perioda.

[adsenseyu1]

Druga stvar koju morate obezbediti je održavanje automobila. Ukoliko već redovno održavatre auto, ne morate brinuti o ovome. Međutim, ukoliko je vaš auto „zreo“ za majstora, sada je vreme da zakažete servis i dovedete ga u top formu. Kod servisiranja potrebno je proveriti gorivo, ulje i akumulator.

Univerzalno pravilo je da vaš rezervoar za gorivo treba da bude barem do pola pun u svakom momentu u slučaju da dođe do hitnih slučajeva. Naravno, pored toga proverite da li su pokretni delovi vašeg vozila poput kočnica i točkova u redu kako biste izbegli najčešće probleme.

[adsenseyu5]

Kada smo kod točkova, obavezno redovno proveravajte gume, naročito njihov pritisak. Kvalitetne gume su takođe vrlo bitne.

Pored fizičke pripreme takođe je vašno ustanoviti načine komuniciranja u toku hitnih slučajeva. Iako važi da je signal za mobilne telefone siguran u većini delova razvijenih zemalja, okolnosti vam možda neće baš uvek ići u prilog. U sličaju da morate da primenite alternativne metode komuniciranja, potrebno je da umete da se snađete.

Zapamtite, ne možete uvek biti spremni za katastrofu ali možete barem biti pripremljeni – sa adekvatnim alatima i stavom, uspećete da prebrodite nedaće.

Webtribune.rs

[adsenseyu5][adsenseyu5]