Naslovnica IZA OGLEDALA U Grčkoj otkrivena lobanja stara 700.000 godina koja prkosi teoriji o nastanku...

U Grčkoj otkrivena lobanja stara 700.000 godina koja prkosi teoriji o nastanku života u Africi

[adsenseyu3]

fgdh5zfdhgdfdf

[adsenseyu2]

Lobanja stara 700.000 godina je jedan od najmisterioznijih objekata ikada otkrivenih u Evropi. Ovo otkriće direktno opovrgava teoriju o nastanku života u Africi.

U proteklih nekoliko godina se sve češće javljaju dokazi koji opovrgavaju mejnstrim učenja o istoriji i evoluciji.

Iako se mnoga od njih kriju od javnosti, s vremena na vreme se pojavi nešto za šta javnost ipak sazna, a za šta istraživači nemaju objašnjenje.

Najnoviji takav slučaj je lobanja iz Patralone.

Lobanja je pronađena 1959. godine u jednoj pećini punoj različitih minerala, gde su takođe pronađeni i različiti fosili i alati.

[adsenseyu4]

Lobanja je poslata na istraživanje u Univerzitet u Solunu u Grčkoj, a arheološka zajednica se složila da će lobanja nakon istraživanja završiti u lokalnom muzeju.

Međutim, lobanja nikada nije dospela u muzej zato što je njena analiza dala šokantne rezultate. Prema navodima istraživača, lobanja se u toj pećini nalazila 700.000 godina, što je čini najstarijom lobanjom ikada otkrivenom na evropskom kontinentu.[adsenseyu6]

Prema rečima dr Paulijanosa, vodećeg istraživača koji je analizirao lobanju, čovek iz Patralone je nezavisno evoluirao u Evropi i nije naslednik nijedne vrste iz Afrike.

To znači da je ta lobanja definitivan dokaz da je postojao drugačiji evolutivni put od onog iz Afrike, što je nešto što mejnstrim stručnjaci ne prihvataju.

[adsenseyu1]

Kontroverznu lobanju su 1964. godine analizirali nemački istraživači koji su se trudili da opovrgnu otkriće i istaknu da je ona zapravo stara 50.000 godina i da je potekla iz Afrike. Međutim, sprovedena je još jedna analiza u SAD 1971. godine kada su istraživači ponovo potvrdili da je lobanja iz Patralone stara 700.000 godina. Starost lobanje je određena na osnovu sedimenata u pećini i stratigrafije.

Oko 15 istraživača iz svih krajeva sveta je proučavalo ovu lobanju i svi su dobili slične rezultate kao i dr Paulijanos.[adsenseyu6]

Istraživanja su bila sprovođena sve do 1983. godine kada je u Grčkoj zavladala diktatura i kada je vlada zabranila dalje proučavanje pećine, artefakata i kontroverzne lobanje.

Istraživanjima se došlo do zaključka da je lobanja pripadala Homo erektusu, ali da je posedovala izolovane karakteristike Neandertalaca i Evropljana. Ipak, istraživači veruju da je lobanja pripadala ili Homo sapijensu ili nekom hibridu Homo sapijensa, što protivreči teoriji o nastanku života u Africi.

Dr Paulijanos čvrsto tvrdi da lobanja pripada nezavisno evoluiraloj vrsti hominida koja nije u srodstvu sa Homo erektusom. Mnogi istraživači odbacuju istraživanja dr Paulijanosa.

Iako je čitava priča zataškana, u pećini su pronađena nova otkrića, uključujući i skelete stare 800.000 godina.

Mnogi istraživači veruju da je priča zataškana zato što u korenu menja istoriju naše vrste i ukazuje na to da je sve što smo do sada naučili pogrešno.

Webtribune.rs[adsenseyu5][adsenseyu5]